Štvrtok, 16. Január 2014 | Prílohy k správe | Tagy

Rôzne možnosti dovoleniek.

Aj keď to pohľadom z okna síce nevyzerá, je zimné ročné obdobie. Nielen leto ale aj zima sa v poslednom období spája s vytúženým časom oddychu, časom zimnej dovolenky.  Na dovolenke neoddychuje len telo, ale aj naša myseľ. 

Zaujímalo nás teda, či a koľko našincov trávi dovolenku v zime na horách. Opýtali sme sa viac ako 800 Slovákov a výsledky sú nasledovné. Kým letný pobyt pri mori si dovolí 30% z nás, pätina trávi dovolenku na Slovensku alebo na chate, len 6% Slovákov deklaruje zimnú dovolenku na horách. Sú to prevažne ľudia ctižiadostiví, ktorí si potrpia na istý životný štandard, ktorí na sebe tvrdo pracujú a samozrejme majú nato. Rovnaké percento ľudí uviedlo, že za posledných 12 mesiacov bolo na poznávacej ceste po svete, či Európe. Tiež okrajovo možno spomenúť, že len slabé 3% Slovákov si dovolí tzv. športové prázdniny, t.j. niečo ako jachting, potápanie či jazdu na koni. A 2% Slovákov si doprajú aj exotickú dovolenku. Patríte medzi týchto štastlivcov?

Na druhej strane až 38% Slovákov sa vyjadrilo, že za posledný rok nerealizovali ani jednu z uvedených dovolenkových možností.

A s kým obvykle trávime dovolenku?

Viac ako polovica z nás obľubuje trávenie dovolenky s rodinou, štvrtina s priateľmi, 14% vo dvojici a dokonca 5% preferuje trávenie dovolenky sólovo, teda samostatne. Sú to predovšetkým tí, ktorí majú nespútaného ducha.

Zahraničie.

Na záver sme položili otázku, koľko krát za posledných 12 mesiacov ste trávili dovolenku v zahraničí. 6 z 10 Slovákov nebolo na zahraničnej dovolenke ani raz. Trom z 10 Slovákov sa to podarilo raz a jednému dva a viac-krát.

 

Uveďte, či ste počas posledných 12 mesiacov boli Vy osobne na takej dovolenke (%):

 

Zdroj: Štúdia Lifestyle, TNS Slovakia, 829 respondentov v roku 2013, osobné dopytovanie

 

Pre ďalšie informácie kontaktujte, prosím:

Tatiana Böhmerová, Client Partner Senior; t: 02/32 366 456, e: tatiana.bohmerova@tns-global.sk

Jana Šuľová, Marketing Assistant; t: 02/32 366 107, e: jana.sulova@tns-global.sk

www.tns-global.sk, www.tnsadexpress.sk


Prílohy k správe


Tagy