Štvrtok, 24. Apríl 2014 | Prílohy k správe | Tagy

Agentúra Kantar Media, svetový líder v oblasti merania sledovanosti, oznámila akvizíciu so spoločnosťou The Data Republic, špecialistom na sociálnu tv.  Akvizícia stavia na aktivitách spoločnosti v oblasti merania sledovanosti a na skúsenostiach z viac ako 60 trhov.

Toto spojenie nadväzuje na partnerstvo medzi agentúrou Kantar Media a sociálnou sieťou Twitter. Nástroje na podporu plánovania a analýz pre televízny priemysel tak bude Kantar Media využívať nielen vo Veľkej Británii a Španielsku, ale rozšíria sa aj do Škandinávie, Ruska, ako aj do niektorých častí Afriky a juhovýchodnej Ázie.

Agentúra The Data Republic bola založená v roku 2011 v Barcelone.  Vyvinula vlastnú platformu a širokú škálu nástrojov na monitorovanie a analyzovanie dát v reálnom čase  naprieč sociálnymi médiami. Klienti Kantar Media tak získajú prístup k službám The Data Republic s názvom „Tuitele“. Tento nástroj poskytuje analýzy o komunikácii na sociálnych sieťach počas sledovania televíznych programov a reklám, poskytuje prehľady pre mediálne plánovanie a prieskum sledovanosti.  Akvizícia úzko nadväzuje aj na nedávnu akvizíciu s agentúrou Fisheye Analytics, singapúrskou start-up spoločnosťou,  ktorá sleduje komunikáciu na sociálnych sieťach. Obe akvizície podporujú schopnosť Kantar Media prepájať platené, vlastné a získané médiá.

Andy Brown, globálny riaditeľ Kantar Media, akvizíciu okomentoval: „Úroveň komunikácie o televíznych programoch a reklamách na sociálnych sieťach stále rastie. Zatiaľ čo služby elektronického merania televízií  zostávajú aj naďalej uznávanou menou pre meranie sledovanosti na celom svete, potreba lepšie pochopiť a posilniť sociálnu angažovanosť na tvorbe programov a reklame nebola nikdy väčšia. Spojenie agentúry The Data Republic s Kantar Media perfektne doplní našu ponuku služieb, prinesie všetky potrebné nástroje a zručnosti na dosiahnutie našej stratégie v oblasti sociálnych médií, a tiež skúsenosti, ktoré doplnia naše existujúce služby, ponuky klientom a skutočne holistický pohľad na správanie sa divákov.“ 

„Sme radi, že sa pripojíme k sieti Kantar Media. Už dlho sme obdivovali jej globálne úspechy a skúsenosti v oblasti merania sledovanosti“, povedal Carlos Sanchez, zakladateľ agentúry The Data Republic. „Tešíme sa na ďalší rast a prehlbovanie našich vzájomných skúseností v oblasti prieskumu sledovanosti, ktoré budú prospešné  pre celý mediálny priemysel.“ 

Súčasťou skupiny Kantar Media je aj sektor TAM (Television Audience Measurement) agentúry TNS Slovakia.

Pre ďalšie informácie kontaktujte, prosím:

Andrej Vallo, TAM Manager; t: 02/ 32 366 300, e: andrej.vallo@tns-global.sk

Vladimíra Bunčáková, PR Manager; t: 02/32 366 104, e: vladimira.buncakova@tns-global.sk

John McCarthy, t: +44 20 8967 4001, e: john.mccarthy@kantarmedia.com

www.tns-global.sk, www.kantarmedia.com


Prílohy k správe


Tagy